تبلیغات
سربازان مهدی - مفهوم انتظار در زندگی مردم

برترین عملها، انتظار فرج است

مفهوم انتظار در زندگی مردم

تاریخ:پنجشنبه 8 مهر 1389-10:50 ق.ظ

مفهوم انتظار در زندگی مردم

انتظار یکی از مفاهیمی است که با زندگی روزانه ی مردم در ارتباط فراوان است و تمام انسان ها در طول ساعات شبانه روز بارها و بارها منتظر فرا رسیدن زمان خاصی می شوند تا در آن زمان خاص واقعه ای به وقوع بپیوندد.

دانشجو و دانش آموز هر لحظه در سر کلاس منتظر پایان به سر آمدن وقت کلاس هستند و کارگر و کارمند هر لحظه منتظر رسیدن زمان پایان کارند و زنان خانه دار برای بازگشت همسر و فرزندان به خانه منتظر هستند.

علاوه براین ها ادمی ساعت های روز منتظر فرا رسیدن زمان ملاقات یکدیگر است و یا برای رسیدن زمان پخش برنامه های تلویزیون یا رادیو و ... و یا انتشار کتاب و کاست و فیلم و .. را انتظار می کشند.

گاه نیز آدمی برای دیدن ثمره ی تلاش خود انتظار می کشد تا کار به پایان آید. بنا و معمار پایان کار ساختمان را ، نقاش و خوشنویس منتظر پایان رسیدن تابلو و اشخاص مختلف دیگر نیز به همین ترتیب

گاه نیز اشخاص منتظر نتیجه ی اعمال خود هستند . برای نمونه شخصی در پشت سر کسی غیبتی می کند و هر لحظه منتظر پاسخ او به گفته هایش است و موارد بسیار زیاد دیگری از این قبیل که نشان دهنده ی نزدیکی مفهوم انتظار با زندگی آدمی است.

علی رغم این مقدار نزدیکی مفهوم انتظار با زندگی آدمی و تاش های وافر آدمی در طول زندگی برای گذر از زمان انتظار ، هیچ گاه شاهد توجه مردم به این مفهوم در بُعد دینی نمی باشیم.

انسان امروزی چنان در منجلاب و گنداب مفاسد خویش غرق گشته که آمدن منجی را به کل به فراموشی سپرده و به جای آن که تلاش کند تا دست خویش را به دست مبارک نجات دهنده نزدیک کند در منجلاب زندگی نکبت بار خود دست و پا می زند و روز به روز به اعماق این گنداب فساد سقوط می کند .

بی شک تنها راه برای جلوگیری از این سقوط تلاش در جهت فراهم کردن شرایطی است تا دستانمان به دستان پاک و نازنین آن عزیز گره بخورد تا بتوانیم در کوره راه پر فراز زندگی موفق و سربلند باشیم.

منجی جهانیان روز نو باز خواهد آمد و دل های فسرده ی ما عاشقان را جلا خواهد داد . پس بهتر است با زاری و نیاز از خداوند پاک خواستار رسیدن زمان ظهور آن نازنین باشیم و خود نیز شرایط را برای ظهور آن بزرگوار آماده کنیم.

اللهم عجل لولیک الفرج

ای مهدی فاطمه دل های عاشقانت را پیش از این در درد فراقت غمین مگذار.

با تشكر از سید مرتضی موسوی تبارنوع مطلب : مفهوم انتظار 

وب سایت ختم قرآن مجید